Medallists by Date
After 135 of 135 events
BX
Boxing
Event Medal Country Athlete
Men's +91kg Gold RUS RUS - Russian Federation KUZMIN Sergey
Silver ROU ROU - Romania MARIAN Preda
Men's -49kg Gold RUS RUS - Russian Federation CHEBOCHAKOV Valentin
Silver CHN CHN - People's Republic of China WU Zonglin
Bronze USA USA - United States of America MARTINEZ Leopoldo
Bronze ROU ROU - Romania ENVER Amis
Men's -52kg Gold UZB UZB - Uzbekistan ZOIROV Shakhobidin
Silver RUS RUS - Russian Federation TASHKARAKOV Viacheslav
Bronze BUL BUL - Bulgaria BANABAKOV Tinko
Bronze AZE AZE - Azerbaijan SHIRINOV Abdulrahman
Men's -56kg Gold RUS RUS - Russian Federation VODOPIYANOV Sergey
Silver UZB UZB - Uzbekistan ZOKHIDJON Khurboev
Bronze KGZ KGZ - Kyrgyzstan OTOGONOW Bektur
Bronze USA USA - United States of America FULTON Stephen
Men's -60kg Gold RUS RUS - Russian Federation SHIPUNOV Viacheslav
Silver USA USA - United States of America RAMOS Cresencio
Bronze KGZ KGZ - Kyrgyzstan BEKEEV Adilet
Bronze BUL BUL - Bulgaria TODOROV Lyuben
Men's -64kg Gold BRA BRA - Brazil TEIXEIRA Joedison
Silver UKR UKR - Ukraine GRECHIHA Aleksandr
Bronze RUS RUS - Russian Federation DADASHEV Maxim
Bronze USA USA - United States of America JEFFERSON Nicholas
Men's -69kg Gold RUS RUS - Russian Federation EDISULTANOV Islam
Silver AZE AZE - Azerbaijan SULEYMANOV Elnur
Bronze USA USA - United States of America LOSEY Tony
Bronze TUR TUR - Turkey SIPAL Onur
Men's -75kg Gold RUS RUS - Russian Federation KHAMUKOV Petr
Silver UKR UKR - Ukraine VOITALIUK Vladyslav
Bronze BRA BRA - Brazil MARTINS Lucas
Bronze GBR GBR - Great Britain DIGNUM Danny
Men's -81kg Gold RUS RUS - Russian Federation BIVOL Dmitry
Silver GBR GBR - Great Britain BALL Jake
Bronze AZE AZE - Azerbaijan GAMBAROV Elvin
Bronze UZB UZB - Uzbekistan MAKHKAMOV Zukhriddin
Men's -91kg Gold RUS RUS - Russian Federation NIKITAEV Pavel
Silver UKR UKR - Ukraine AZIZOV Arseniy
Bronze CHN CHN - People's Republic of China ZHANG Zhe
Bronze USA USA - United States of America TEMPLE Josh
Women's -51kg Gold RUS RUS - Russian Federation GLADKOVA Olesya
Silver USA USA - United States of America ESPARZA Marlen
Bronze CHN CHN - People's Republic of China SI Hai Juan
Bronze BUL BUL - Bulgaria PETROVA Stoyka
Women's -60kg Gold USA USA - United States of America UNDERWOOD Queen
Silver RUS RUS - Russian Federation BELIAKOVA Anastasia
Bronze BUL BUL - Bulgaria STANEVA Svetlana
Bronze GBR GBR - Great Britain JONAS Natasha
Women's -75kg Gold GBR GBR - Great Britain MARSHALL Savannah
Silver CHN CHN - People's Republic of China LI Qian
Bronze UKR UKR - Ukraine LIPSKA Nila
Bronze RUS RUS - Russian Federation IAKUSHINA Iaroslava
FE
Fencing
JU
Judo
JJ
Ju-Jitsu
Event Medal Country Athlete
Men's Duo Gold NED NED - Netherlands Netherlands
(  ASSMANN Ruben,  BUNNIK Marnix )
Silver ESP ESP - Spain Spain
(  GARCIA FERNANDEZ Francisco Javier,  YAGUE CAMARA Alberto )
Bronze COL COL - Colombia Colombia
(  ALZATE CORTES Wilson,  MUNOZ CARRIILLO Javier )
Men's Fighting +94kg Gold IRI IRI - Islamic Republic of Iran AKBARI Mojtaba
Silver RUS RUS - Russian Federation SMIRNOV Mikhail
Bronze POL POL - Poland SZEWCZAK Jacek
Men's Fighting -62kg Gold RUS RUS - Russian Federation KORZHAVYKH Pavel
Silver ESP ESP - Spain GARCIA FERNANDEZ Francisco Javier
Bronze KAZ KAZ - Kazakhstan AMANTURLYEV Tileukabul
Men's Fighting -69kg Gold RUS RUS - Russian Federation BESHENETC Dmitrii
Silver ITA ITA - Italy VITALE Giovannibattista
Bronze FRA FRA - France MARTY Sebastien
Men's Fighting -77kg Gold RUS RUS - Russian Federation BOROK Ilia
Silver SWE SWE - Sweden WIDGREN Fredrik
Bronze FRA FRA - France KUNSA BI AKU Percy
Men's Fighting -85kg Gold RUS RUS - Russian Federation IVANOV Alexey
Silver UKR UKR - Ukraine NASTENKO Ivan
Bronze ALG ALG - Algeria SMAIL Ali
Men's Fighting -94kg Gold RUS RUS - Russian Federation CHARKIN Ilia
Silver IRI IRI - Islamic Republic of Iran HAMIDIAGHCHAY Mohsen
Bronze SLO SLO - Slovenia LAH Benjamin
Men's Ne-Waza +85kg Gold ROU ROU - Romania MOLDOVEANU Camil Dragos
Silver FRA FRA - France DJABALI Abdel Hakim
Bronze GRE GRE - Greece KELLETZIAN Christos-Chrant
Men's Ne-Waza -70kg Gold ISR ISR - Israel LEVIN Oren-Shlomo
Silver RUS RUS - Russian Federation SEROV Fedor
Bronze POL POL - Poland ABRAMIUK Mariusz
Men's Ne-Waza -85kg Gold MEX MEX - Mexico SCHON Dan
Silver ISR ISR - Israel BEN ZAKEN David
Bronze POL POL - Poland DZIENISZEWSKI Karol
Mixed Duo Gold ITA ITA - Italy Italy
(  PAGANINI Sara,  VALLIERI Michele )
Silver GER GER - Germany Germany
(  ISMER Tom,  ZAGORSKI Dominika )
Bronze NED NED - Netherlands Netherlands
(  ASSMANN Ruben,  BOOMGAARD Saskia )
Women's Duo Gold AUT AUT - Austria Austria
(  BECIROVIC Mirneta,  BECIROVIC Mirnesa )
Silver SUI SUI - Switzerland Switzerland
(  ERNI Alexandra,  ERNI Antonia )
Bronze SWE SWE - Sweden Sweden
(  PERSSON Malin Kristina,  WESTERMARK Maria Therese )
Women's Fighting +70kg Gold BEL BEL - Belgium JACQUES Catherine Anne Raymonde
Silver RUS RUS - Russian Federation PADERINA Alla
Bronze SWE SWE - Sweden BROLIN Jennie Marika
Women's Fighting -55kg Gold POL POL - Poland BIERONSKA Martyna
Silver ITA ITA - Italy SCRICCIOLO Jessica
Bronze UKR UKR - Ukraine NASTENKO Anastasiia
Women's Fighting -62kg Gold GER GER - Germany NEUPERT Carina Waltraud
Silver DEN DEN - Denmark BEYER Charlotte
Bronze SWE SWE - Sweden WIDGREN Sara
Women's Fighting -70kg Gold RUS RUS - Russian Federation IVANOVA Alexandra
Silver ITA ITA - Italy BOCO Laura
Bronze POL POL - Poland MACKOWIAK Emilia
Women's Ne-Waza -58kg Gold FRA FRA - France TALVARD Oceane
Silver AUT AUT - Austria OLBERT Elisabeth
Bronze POL POL - Poland BIERONSKA Martyna
Women's Ne-Waza -70kg Gold RUS RUS - Russian Federation MEDVEDEVA Olga
Silver COL COL - Colombia CHOCONTA ROJAS Madeline
Bronze ROU ROU - Romania ION Mona Lisa Elena
KA
Karate
Event Medal Country Athlete
Men's Kata Gold VEN VEN - Venezuela DIAZ FERNANDEZ Antonio Jose
Silver JPN JPN - Japan KIYUNA Ryo
Bronze EGY EGY - Egypt AHMED Ibrahim Magdy Moussa Ibra
Men's Kumite +84kg Gold AZE AZE - Azerbaijan ATAMOV Shahin
Silver IRI IRI - Islamic Republic of Iran POORSHAB Zabiollah
Bronze TUR TUR - Turkey ERKAN Enes
Men's Kumite -60kg Gold RUS RUS - Russian Federation MURTAZALIEV Magomedraul
Silver LAT LAT - Latvia KALNINS Kalvis
Bronze BRA BRA - Brazil SANTOS BROSE Douglas
Men's Kumite -67kg Gold IRI IRI - Islamic Republic of Iran AHMADIKARYANI Saeid
Silver MAR MAR - Morocco KOUSSEKSOU Redouan
Bronze COL COL - Colombia RAMIREZ GUTIERREZ Jose Guillermo
Men's Kumite -75kg Gold AZE AZE - Azerbaijan AGHAYEV Rafael
Silver ITA ITA - Italy BUSA Luigi
Bronze GER GER - Germany BITSCH Noah
Men's Kumite -84kg Gold FRA FRA - France GRILLON Kenji
Silver JPN JPN - Japan ARAGA Ryutaro
Bronze EGY EGY - Egypt KESHTA Hany Shaker Elsayed
Women's Kata Gold FRA FRA - France SCORDO Sandy Brigitte
Silver ESP ESP - Spain MARTIN ABELLO Yaiza
Bronze USA USA - United States of America SAKURA Kokumai
Women's Kumite +68kg Gold CRO CRO - Croatia MARTINOVIC Masa
Silver FRA FRA - France AIT IBRAHIM Nadege
Bronze TUN TUN - Tunisia AISSA Faten
Women's Kumite -50kg Gold TUR TUR - Turkey OZCELIK Serap
Silver CHN CHN - People's Republic of China LI Hong
Bronze FRA FRA - France RECCHIA Alexandra Aurelle Sibylie
Women's Kumite -55kg Gold JPN JPN - Japan KOBAYASHI Miki
Silver EGY EGY - Egypt ATTIA Yassmine Hamdy Byomy
Bronze TUR TUR - Turkey YENEN Tuba
Women's Kumite -61kg Gold MEX MEX - Mexico ARREOLA FERREYRA Merillela
Silver AUS AUS - Australia MAH Kristina Noelle
Bronze RUS RUS - Russian Federation STEPANOVA Olga
Women's Kumite -68kg Gold EGY EGY - Egypt MAHMOUD Fatma Alzahraa
Silver RUS RUS - Russian Federation SHEROZIIA Inga
Bronze USA USA - United States of America MURPHY Cheryl Imberly
KE
Kendo
KI
Kickboxing
Event Medal Country Athlete
Men's Full Contact -63.5kg Gold HUN HUN - Hungary GORBICS Gabor
Silver RUS RUS - Russian Federation LIPINETC Sergei
Bronze JOR JOR - Jordan ALJHRAN AKRAM Ahmad Muflih
Bronze FRA FRA - France SAIDI William
Men's Full Contact -71kg Gold RUS RUS - Russian Federation SELYANSKIY Nikita
Silver JOR JOR - Jordan KHALAF HASAN Ahmad Ali
Bronze USA USA - United States of America MARISCAL Jose E
Bronze KGZ KGZ - Kyrgyzstan DARKANBAEV Stalbek
Men's Full Contact -91kg Gold RUS RUS - Russian Federation DMITRENKO Aleksandr
Silver GER GER - Germany WAIGEL Eugen
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran AMOUEI TAROMSARI Hassan
Bronze KGZ KGZ - Kyrgyzstan AMANKULOV Rashit
Men's Low Kick -67kg Gold RUS RUS - Russian Federation ABDULMEDZHIDOV Shamil
Silver IRI IRI - Islamic Republic of Iran DEREKEH Seyyedmasoud
Bronze UKR UKR - Ukraine DEMCHUK Volodymyr
Bronze TUR TUR - Turkey GUNAYDIN Kenan
Men's Low Kick -75kg Gold RUS RUS - Russian Federation KHALIEV Khasan
Silver BRA BRA - Brazil DA SAN MARTINO Tadeu
Bronze TUR TUR - Turkey TASTAN Kadir
Bronze UZB UZB - Uzbekistan BARATOV Khasankhon
Men's Low Kick -81kg Gold BIH BIH - Bosnia and Herzegovina EMKIC Igor
Silver TUR TUR - Turkey DEGERMENCI Serhat
Bronze RUS RUS - Russian Federation DROBININ Aleksandr
Bronze BRA BRA - Brazil DOS SANTOS Fernando
Men's Point Fighting -63kg Gold ITA ITA - Italy PASSARO Adriano
Silver HUN HUN - Hungary VERES Richard
Bronze RSA RSA - South Africa PHILLIPS Ryan Donovan
Bronze IRL IRL - Ireland LEONARD Desmond
Men's Point Fighting -74kg Gold HUN HUN - Hungary GOMBOS Laszlo Norbert
Silver IRL IRL - Ireland MCDERMOTT Mark Anthony
Bronze RSA RSA - South Africa MORAT Sufyaan
Bronze SLO SLO - Slovenia ZAJC Tilen
Men's Point Fighting -84kg Gold IRL IRL - Ireland MC MENAMEY Robbie
Silver ITA ITA - Italy STELLA Neri
Bronze MEX MEX - Mexico COLORADO Daniel
Bronze JOR JOR - Jordan TUEM ALAH Raed Abdul
Women's Full Contact -56kg Gold NOR NOR - Norway SORLIE Tonje
Silver VIE VIE - Vietnam NGUYEN Thi Tuyet Mai
Bronze FIN FIN - Finland VIKSTEN Camilla Susanna
Bronze MAR MAR - Morocco SDASSI Lamyae
Women's Low Kick -52kg Gold RUS RUS - Russian Federation POSKREBYSHEVA Anna
Silver TUR TUR - Turkey GULGEN Zehra
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran LARI Farinaz
Bronze VIE VIE - Vietnam NGUYEN Thi Tuyet Dung
Women's Point Fighting -60kg Gold IRL IRL - Ireland BANNON Shauna Martina
Silver ITA ITA - Italy DE BEI Gloria
Bronze RSA RSA - South Africa BAYETT Nadia
Bronze BEL BEL - Belgium NEYENS Evelyn Helene Erwin
MT
Muaythai
Event Medal Country Athlete
Men's -54kg Gold THA THA - Thailand WONGSA Preecha
Silver RUS RUS - Russian Federation BAGUNOV Arslan
Bronze KOR KOR - Republic of Korea YOON Deokjae
Bronze UKR UKR - Ukraine PROKUDA Oleksandr
Men's -57kg Gold THA THA - Thailand RUTHAIPHAN Sapmanee
Silver RUS RUS - Russian Federation ABRAMOV Aleksandr
Bronze KGZ KGZ - Kyrgyzstan KASHKARAEV Daniiar
Bronze UKR UKR - Ukraine TRISHYN Kostiantyn
Men's -63.5kg Gold UKR UKR - Ukraine LIUBCHENKO Igor
Silver THA THA - Thailand SRIRUPI Manop
Bronze BLR BLR - Belarus VARATS Dzmitry
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran SHAHBAZI Vahid
Men's -67kg Gold BLR BLR - Belarus KULEBIN Andrei
Silver UKR UKR - Ukraine KULIABA Sergii
Bronze THA THA - Thailand PANSUVAN Supachai
Bronze KAZ KAZ - Kazakhstan AMIRZHANOV Zhanserik
Men's -71kg Gold RUS RUS - Russian Federation MAGOMEDOV Zaynalabid
Silver BLR BLR - Belarus HURKOU Vital
Bronze ISR ISR - Israel GRAD Ilya
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran MINAEI Masoud
Men's -75kg Gold UKR UKR - Ukraine NIKIFOROV Vitalii
Silver SWE SWE - Sweden TOBIASSON HARRIS Alex
Bronze BRA BRA - Brazil TEIXEIRA Thiago
Bronze RUS RUS - Russian Federation KHUZIN Konstantin
Men's -81kg Gold RUS RUS - Russian Federation LEVIN Artem
Silver BLR BLR - Belarus VALENT Dzmitry
Bronze AUS AUS - Australia OLSEN Kim Olaf
Bronze FRA FRA - France BOUAMAMA Kada
Men's -91kg Gold RUS RUS - Russian Federation VAKHITOV Artem
Silver ITA ITA - Italy BARONE Emidio
Bronze TUR TUR - Turkey GIYDIRIR Ibrahim
Bronze FRA FRA - France ALIZIER Thomas Joris Paul
Women's -51kg Gold NOR NOR - Norway PINTO Fatima
Silver THA THA - Thailand WONGSRIWO Miss Ruchira
Bronze RUS RUS - Russian Federation KIZHNEROVA Oksana
Bronze AUS AUS - Australia ARMSTRONG Kristan Lee
Women's -54kg Gold THA THA - Thailand WIHANTAMMA Ratchadaphon
Silver RUS RUS - Russian Federation DYACHKOVA Natalia
Bronze CAN CAN - Canada NICHOLS Ashley
Bronze FIN FIN - Finland HEINO Milja Kristina
Women's -60kg Gold PER PER - Peru SHEVCHENKO Valentina
Silver UKR UKR - Ukraine SHARMONOVA Anastasiia
Bronze RUS RUS - Russian Federation ISHTRYAKOVA Alfiya
Bronze THA THA - Thailand TANAWATPIPAT Pimnipa
SC
Sambo
SV
Savate
Event Medal Country Athlete
Men's Canne de Combat Gold FRA FRA - France LATT Benjamin Laurent Olivier
Silver HUN HUN - Hungary NYILASY Peter Kristof
Bronze GER GER - Germany HORSTMEYER Thomas Christoph
Bronze CAN CAN - Canada PAQUETTE Mathieu
Men's Combat -60kg Gold FRA FRA - France BONNET Jonathan
Silver UKR UKR - Ukraine SLAVINSKYI Viktor
Bronze CRO CRO - Croatia SIMUNEC Predrag
Bronze CHN CHN - People's Republic of China YANG Liang
Men's Combat -65kg Gold FRA FRA - France CRESCENCE Laurent
Silver CGO CGO - Congo ESSERE Boris Joevin
Bronze ROU ROU - Romania NITA Alexandru
Bronze RUS RUS - Russian Federation ABDINOV Ruslan
Men's Combat -70kg Gold FRA FRA - France FERNANTE Georgy
Silver CRO CRO - Croatia BOROVIC Goran
Bronze SRB SRB - Serbia MARKOVIC Damjan
Bronze RUS RUS - Russian Federation SHAVDATUASHVILI Georgy
Men's Combat -75kg Gold FRA FRA - France ANCELIN Tony
Silver CGO CGO - Congo AOUE ALONGO Teddy, Christian
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran FARZI Mohsen
Bronze ITA ITA - Italy SACCO Luca
Men's Combat -80kg Gold CRO CRO - Croatia PLANTIC Damir
Silver SRB SRB - Serbia CESTIC Ljubomir
Bronze RUS RUS - Russian Federation SIDORKIN Alexander
Bronze UKR UKR - Ukraine ZUBCHUK Iurii
Men's Combat -90kg Gold RUS RUS - Russian Federation SACHIVKO Alexey
Silver FRA FRA - France FALENDRY Romain
Bronze CRO CRO - Croatia GRUIC Josip
Bronze UKR UKR - Ukraine CHUB Mykyta
Women's Assaut -52kg Gold SRB SRB - Serbia POPADIC Ivana
Silver FRA FRA - France TROUILLET Marion Patricia
Bronze ITA ITA - Italy MURRU Marta
Bronze CAN CAN - Canada GOSSELIN-COUTURE Lydia
Women's Assaut -56kg Gold FRA FRA - France MIGNIER Mathilde Christel
Silver RUS RUS - Russian Federation GOLUBEVA Rimma
Bronze SRB SRB - Serbia NEDELJKOVIC Milica
Bronze ITA ITA - Italy D'AGOSTINO Miriam
Women's Assaut -60kg Gold FRA FRA - France TRIBOU Sarah
Silver ITA ITA - Italy PERINI Valentina
Bronze CAN CAN - Canada MURRAY Rebecca
Bronze MAR MAR - Morocco AKODAD Hayatte
Women's Assaut -70kg Gold FRA FRA - France CIESLIK Marlene Chantal
Silver SLO SLO - Slovenia VEHAR Nina
Bronze SRB SRB - Serbia MANIC Teodora
Bronze CHN CHN - People's Republic of China BAO Yudan
SU
Sumo
TK
Taekwondo
WR
Wrestling
Event Medal Country Athlete
Men's Belt Wrestling +90kg Gold KGZ KGZ - Kyrgyzstan AKANOV Nurbek
Silver UKR UKR - Ukraine NIKITCHENKO Andryi
Bronze RUS RUS - Russian Federation SMOLIAKOV Dmitrii
Men's Belt Wrestling -90kg Gold LTU LTU - Lithuania RAJUNCAS Edvinas
Silver UKR UKR - Ukraine RIABCHUN Leonid
Bronze RUS RUS - Russian Federation ABAYKHANOV Islam
Men's Freestyle Team Gold RUS RUS - Russian Federation RUSSIAN FEDERATION
(  BEKBULATOV Ilyias,  BOGOMOEV Aleksandr,  GADISOV Abdusalam,  MAGOMEDOV Makhamagazi,  SHAKHRUDINOV Magomed,  TSARGUSH Denis,  ZHALSAPOV Bazar )
Silver WLD WLD - World Team WORLD TEAM
(  DUKOV Andrei,  DZEBISOV Aslan,  MUSTAFAYEEV Aghahuseyn,  STEFAN Gheorghita,  TERZIEV Kiril Stoychev,  VELIKOV Radoslav Marinov,  YANKOUSKI Ivan )
Men's Grappling Gi -71kg Gold RUS RUS - Russian Federation GAFUROV Marat
Silver ITA ITA - Italy FRANCESCHINI Simone
Bronze POL POL - Poland POLOK Maciej
Men's Grappling Gi -92kg Gold RUS RUS - Russian Federation BILAROV Abdurakhman
Silver ITA ITA - Italy TOMASETTI Bruno Ivan
Bronze RUS RUS - Russian Federation BETELGERIEV Hassan
Men's Grappling NoGi -66kg Gold RUS RUS - Russian Federation ASADULAEV Surkhay
Silver RUS RUS - Russian Federation ZAYNUKOV Zaynutdin
Bronze POL POL - Poland PODSTAWCZUK Piotr
Men's Grappling NoGi -77kg Gold RUS RUS - Russian Federation BAGOV Oleg
Silver RUS RUS - Russian Federation ABDULKADIROV Magomed
Bronze POL POL - Poland MITOSEK Kamil
Men's Grappling NoGi -84kg Gold POL POL - Poland GLABUS Maciej
Silver RUS RUS - Russian Federation DURAEV Albert
Bronze ITA ITA - Italy ANACORETA Luca
Men's Greco-Roman Team Gold RUS RUS - Russian Federation RUSSIAN FEDERATION
(  ANDRUSIK Sergey,  CHEKHIRKIN Alexander,  DENISOV Yury,  KHUGAEV Alan,  LABAZANOV Ibragim,  MANKIEV Bekkhan,  TOTROV Rustam )
Silver WLD WLD - World Team WORLD TEAM
(  BARSEGJAN Edward,  BAZAROV Murad,  BLYUMIN Arkadiy,  HRUSCHENKO Kyril,  MAKSIMOVIC Aleksandar,  MURSALIYEV Elvin,  PALENSKI Valery )
Men's Pankration -66kg Gold AZE AZE - Azerbaijan KARAMOV Vugar
Silver UKR UKR - Ukraine RIEZNIK Andrii
Bronze RUS RUS - Russian Federation SHOGENOV Albert
Men's Pankration -77kg Gold RUS RUS - Russian Federation ALDIEV Magomed
Silver MDA MDA - Republic of Moldova CAPMARI Dmitri
Bronze UKR UKR - Ukraine VYSOTSKYI Oleksandr
Men's Pankration -84kg Gold UKR UKR - Ukraine GUZIEV Sergii
Silver RUS RUS - Russian Federation GUGOV Islam
Bronze ROU ROU - Romania FLOREA Sorin
Women's Freestyle Team Gold RUS RUS - Russian Federation RUSSIAN FEDERATION
(  BOGDANOVA Irina,  CHEPSARAKOVA Valeriya,  MAKSIMOVA Anna,  MALYSHEVA Natalia,  OLOGONOVA Irina,  SHAVLINSKAYA Anastasiia,  VOROBYEVA Natalia )
Silver WLD WLD - World Team WORLD TEAM
(  DOROGAN Anzhela,  KRAWCZYK Katarzyna,  LAVRINCHUK Tetyana,  LEUCHANKA Halina,  LIVACH Mariya,  MAE Epp,  OLLI Petra Maarit )
Women's Grappling Gi -64kg Gold SWE SWE - Sweden NORDENO Sophia
Silver POL POL - Poland ZAWODNIK Karolina
Bronze UKR UKR - Ukraine TORYANSKA Yuliya
Women's Grappling NoGi -58kg Gold RUS RUS - Russian Federation SHKVARUNETS Maria
Silver UKR UKR - Ukraine SYNIAVINA Viktoriia
Bronze FRA FRA - France TALVARD Oceane
WU
Wushu
Event Medal Country Athlete
Men's Sanda -60kg Gold RUS RUS - Russian Federation KAKRAEV Rustam
Silver CHN CHN - People's Republic of China CAI Wei
Bronze HKG HKG - Hong Kong, China LI Sone Wai
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran YOUSEFI Ali
Men's Sanda -65kg Gold IRI IRI - Islamic Republic of Iran SHIRZADEH TOPRAGHLOU Jafar
Silver FRA FRA - France SAKHO Dylan
Bronze HKG HKG - Hong Kong, China WONG Ting Kai
Bronze TUR TUR - Turkey INCI Ismail
Men's Sanda -70kg Gold RUS RUS - Russian Federation ALIEV Ismail
Silver ROU ROU - Romania RUS Traian Augustin
Bronze IRI IRI - Islamic Republic of Iran FAZELI Masoud
Bronze HKG HKG - Hong Kong, China BISWAKARMA Praveen Robin
Men's Sanda -75kg Gold IRI IRI - Islamic Republic of Iran HOSSEINZADEH SOURESHJANI Mojtaba
Silver RUS RUS - Russian Federation NURITDINOV Gadzhi
Bronze VEN VEN - Venezuela LICET Jesus Rafael
Men's Sanda -80kg Gold RUS RUS - Russian Federation SALIKHOV Muslim
Silver CAN CAN - Canada ZEMMAL Nacereddine
Bronze EGY EGY - Egypt ABDELHAMID Ashraf Mohamed Abdelgawad
Bronze FRA FRA - France SAIDANI Fodhil Sofien
Men's Sanda -85kg Gold IRI IRI - Islamic Republic of Iran LADVAR Hamid Reza
Silver UKR UKR - Ukraine BATOK Dmytro
Bronze EGY EGY - Egypt ALY IBRAHIM Aly Mohamed Ahmed
Men's Sanda -90kg Gold EGY EGY - Egypt YOUSSEF Mohamed
Silver IRI IRI - Islamic Republic of Iran BAZIARI Arman
Bronze CHN CHN - People's Republic of China JIN Shuaiwu
Bronze VEN VEN - Venezuela SALAZAR ROMERO Carlos Jose
Men's Taolu - Changquan, Daoshu, Gunshu All-Round Gold CHN CHN - People's Republic of China YU Lei
Silver RUS RUS - Russian Federation UDELOV Semen
Bronze HKG HKG - Hong Kong, China LEUNG Man Chun
Men's Taolu - Taijiquan & Taijijian All-Round Gold CHN CHN - People's Republic of China HUANG Yingqi
Silver MAS MAS - Malaysia LOH Choon How
Bronze SIN SIN - Singapore LEE Tze Yuan
Women's Sanda -52kg Gold CHN CHN - People's Republic of China ZUO Peipei
Silver HKG HKG - Hong Kong, China CHAO Ho Yee
Women's Sanda -60kg Gold CHN CHN - People's Republic of China YUAN Xuetao
Silver FRA FRA - France DOMERGUE Valerie
Bronze VEN VEN - Venezuela RIVERO LEONICE Francelys del Valle
Women's Taolu - Changquan, Jianshu, Qiangshu All-Round Gold RUS RUS - Russian Federation TARASOVA Daria
Silver CHN CHN - People's Republic of China LIU Xia
Bronze HKG HKG - Hong Kong, China ZHENG Tianhui
Women's Taolu - Taijiquan & Taijijian All-Round Gold INA INA - Indonesia LINDSWELL
Silver CHN CHN - People's Republic of China LI Jianfang
Bronze MAS MAS - Malaysia CHAN Lu Yi
Sponsors